میکروپیگمنتیشن خط چشم تا حدود زیادی می تواند افتادگی چشم ها را اصلاح کرده مژه هایتان را پرپشت تر نشان دهد و خیال شما را بابت ساعت ها ایستادن در جلوی آیینه برای کشیدن خط چشم زیبا آسوده کند .

میکروپیگمنتیشن خط چشم روشی است که در آن مژه ها متراکم تر شده و چشم بدون اینکه حالت تصنعی داشته باشد برجسته‌ تر به نظر خواهد رسید.

این کار توسط دستگاه میکروپیگمنتیشن صورت می‌گیرد

1- مدت زمان آرایش را کوتاه می‌کند.

2- باعث می‌شود مژه‌ها پر پشت تر به نظر برسند.

3- نسبت به روش‌های قدیمی‌مانند تاتو درد کمتری دارد.

4- میکروپیگمنتیشن خط چشم برای افرادی که دچار افتادگی پلک و یا چشم هستند مناسب است.

5- میکروپیگمنتیشن خط چشم ریزش مژه را کاهش می‌دهد.

6- برای خانم‌هایی که به علت تعرق بیش از حد و یا پوست چرب خط چشمشان زود پاک می‌شود روش خوبی است.

۱. هیچ چیز را تا زمان بهبودی روی محل تحت درمان قرار ندهید (به جز محصول مراقبت‌های بعدی). به این معنی که هیچگونه آرایش، کرم، آب (به جز برای تمیز کردن) به چشمتان نخورد.

۲. بعد از تاتو، پوست شما شروع به تشکیل یک پوسته محافظ می‌کند. ممکن است از ترشحات لنفاوی مایع یا ترشحاتی روی پوست مشاهده کنید. این مایعات باید با گازاستریل تمیز شوند. زیرا می‌توانند پوست را پوسته پوسته کرده و از نفس کشیدن و ترمیم آن جلوگیری کنند.

۳. بعد از ۲۴ ساعت، هر روزمحل درمان شده را با آب گرم ملایم و صابون غیر الکلی تمیز کنید.
صبح ها، اگر چشم‌هایتان به هم چسبیده‌اند، از گوش پاک کن مرطوب استفاده کنید و به آرامی پلک‌هایتان را از هم جدا شوید.

۴. محصولات مراقبت بعد از تاتو خط چشم را روی مناطق تمیز و خشک اعمال کنید. محصول را روی دلمه‌هایی که ایجاد شده‌اند قرار دهید. باید روزانه ۲ تا ۴ بار از این محصول استفاده کنید تا کاملاً خوب شود.

۵. اگر دلمه های شما سفت شوند، می‌توانند به صورت تکه‌های بزرگ ریخته و جوهر را با خود ببرند. دلمه‌های نرم که خود به خود پوسته پوسته می‌شوند، کلید موفقیت در احتباس جوهر هستند. سعی کنید در روند پوسته پوسته شدن پوست عجله نکنید.

۶. وقتی تمام دلمه‌ها از بین رفتند، می‌توانید از پماد استفاده کنید. این کار می‌تواند ۴ تا ۱۰ روز طول بکشد، اما گاهی اوقات به ۱۴ روز هم می‌رسد.

۷. تا ۱۴ روز از قطره‌های چشم نمکی یا ریمل مژه و ابرو استفاده نکنید. همچنین از ریمل‌های قدیمی استفاده نکنید. محصولات آرایش چشم قدیمی می‌توانند زخم‌ها را آلوده کنند.

۸. به مدت ۲۴ ساعت از لنزهای تماسی استفاده نکنید.

۹. ممکن است از خود بپرسید که چند رو بعد از تاتو خط چشم بریم حموم؟ تا ۳ روز بعد از تاتو نباید حمام کنید، استخر بروید و حتی چشم هایتان را بشویید.

۱. چند ساعت قبل از انجام تتو خط چشم و خط مژه سعی کنید از مواد کافئین دار مانند چای یا قهوه پرهیز کنید.

۲. قبل از انجام تتو خط چشم و خط مژه اصلا دربرابر تابش اشعه uv (اشعه ماوراء بنفش)قرار نگیرید.(اشعه uv اشعه ای است که برای برنزه کردن پوست استفاده می شود )

۳. قبل از انجام تتو خط چشم و خط مژه ، به هیچ عنوان لایه برداری و میکرودرم پوست خود را انجام ندهید .

۴. از استفاده کردن داروهای محرک پوستی به طور جدی خود داری کنید .
در صورتی که سابقه حساسیت پوستی یا سایر حساسیت ها را دارید قبل از جلسه انجام تتو خط چشم و خط مژه بهتر است از قرص ستیریزین (Cetirizine) استفاده نمایید. ( زیرا این قرص ضد حساسیت می باشد.

✓برای ماندگاری میکروپیگمنتیشن چشم نمی توان زمان دقیقی را مشخص کرد و اصولا افرادی که دارای پوست های خشک هستند ماندگاری بیشتری را تجربه می کنند نسبت به کسانی که دارای پوست های چرب هستند.

✓اما در کل می توان گفت موارد زیادی در ماندگاری میکروپیگمنتیشن خط چشم تاثیر دارد که شامل جنس پوست فرد مراجعه کننده، شرایط زندگی فرد، شرایط آب و هوایی که فرد در آن زندگی می کند و البته نحوه زندگی فرد می شود.

✓در حال حاضر تکنیک های پرکاربرد در میکروپیگمنتیشن چشم شامل بن مژه، خط چشم و سایه چشم(آیشیدینگ) می شود.

«بن مژه»
در این تکنیک با کاشت رنگدانه در بین مژه ها خطی بسیار ظریف روی محل رویش مژه ها ایجاد می گردد. این خط مشکی و ظریف باعث می شود مژه ها ظاهری پرپشت تر داشته و همچنین فرمی طبیعی و جلوه بیشتری به چشم ها می بخشد.

«خط چشم»
در این روش خط چشمی نازک، متوسط و یا کمی ضخیم متناسب با چهره فرد و اصول استاندارد طراحی چهره می توان ایجاد نمود. این خط چشم ظاهری مانند آرایش های روزانه داشته با این تفاوت که نیمه دائم بوده و حداقل ۱ تا ۳ سال ماندگاری دارد.

«سایه چشم»
سایه چشم یا آیشیدینگ یکی دیگر از روش های آرایش دائم چشم است که در آن با ایجاد خطی ظریف و سایه ای پودری و طبیعی می توان زیبایی منحصر به فردی به چشم ها بخشید. این روش همچنین برای تبدیل تاتو های قدیمی و پخش شده به سایه ای طبیعی و زیبا نیز به کار میرود.